Czy po kursie przedłużania rzęs będę w stanie sama wykonywać przedłużanie rzęs w domu na klientce?

Kursy u nas są praktyczne czyli pracują kursantki na modelkach, więc w domu już nie powinny mieć problemu z wykonywaniem rzęs w praktyce, ale ważne jest, aby po kursie przećwiczyć 5-10 modelek zanim zacznie się pracować na klientkach.

Czy na szkolenie stylizacji paznokci czy przedłużania rzęs muszę przyjść z modelką?

Szkolenia prowadzimy głównie w formie praktycznej, zatem modelka jest wymagana. Jeżeli ktoś nie jest w stanie zorganizować sobie modelki, mamy do zaoferowania inne możliwości czyli kursantka będzie wówczas ćwiczyć w przypadku szkolenia stylizacji rzęs na główce treningowej ze sztucznymi rzęsami  (praca jest bardzo zbliżona do pracy na prawdziwych rzęsach) lub w przypadku kursu z stylizacji paznokci kursantka może ćwiczyć na swoich paznokciach lub palcach do ćwiczeń, lub też na innych paznokciach kursantek jeżeli wyrażą na to zgodę.

Czy po kursie stylizacji paznokci czy rzęs i innych kursach kosmetycznych prowadzonych w tutejszej placówce mogę pracować w danym fachu i czy dokumenty wydane przez ACK Szkolenia są wystarczające w celu prowadzenia działalności i wykonywania usług kosmetycznych?

Tak, ważne jest aby po kursie uzyskać oba dokumenty, czyli certyfikat ukończenia kursu oraz Zaświadczenie wg rozp. MEN, ponieważ oba są ważne pod kątem starania się o pracę, czy przedłożenia ich w urzędach (np. w celu starania się o dotacje z Urzędu Pracy itp.). Potwierdzają one nabyte umiejętności i kompetencje.

 Czy na kursie stylizacji paznokci czy rzęs otrzymam dokładną instrukcje co mam kupić i co do czego służy?

Podczas kursu stylizacji paznokci czy każdego innego u nas prowadzonego kursu instruktorka dokładnie opisuje produkty na których kursantki pracują, ale przede wszystkim każdy otrzymuje skrypt, gdzie jest opisane punkt po punkcie co trzeba kupić, a ponadto po kursie jesteśmy w dalszym ciągu do dyspozycji dla kursantek i można pisać, dzwonić i pytać.

Na czym polega kurs henny pudrowej i z czego się składa szkolenie?

Szkolenie henny pudrowej polega na farbowaniu brwi henną pudrową, która ma trwalsze zastosowanie niż zwykła henna. Henna pudrowa trzyma się na brwiach średnio 2 tygodnie dłużej, przy czym lepiej wnika w skórę i trwalej, stąd też jest polecana dla osób, które mają słabe brwi, ze słabym zarysem. Szkolenie składa się teoretycznej i praktycznej części. Część teoretyczna jest krótka, głownie zawiera opis wskazań, przeciwwskazań oraz opisu produktu oraz praktyczne wskazówki co do zastosowania, oraz część praktyczną czyli wykonanie rysunku – architektury brwi a następnie koloryzacji brwi.

Na czym polega szkolenie liftingu rzęs i co to jest botoks na rzęsy?

Szkolenie z laminacji i liftingu rzęs polega na trwałym podkręceniu naturalnych rzęs klientki, na kursie kursantki uczą się częsci teoretycznej czyli wskazań i przeciwwskazań, zaleceń praktycznych oraz części praktycznej czyli ćwiczenia na modelce podkręcenia rzęs w praktyce. Kursantka po szkoleniu powinna bez problemu wykonać bezpiecznie zabieg w domu, nie mniej jednak, aby świadczyć usługi laminacji rzęs czy brwi należy przećwiczyć parę modelek przed planowanym rozpoczęciem pracy.

Na czy polega szkolenie laminacji brwi? 

Kurs laminacji brwi polega na praktycznej nauce wykonywania trwałej stylizacji włosków brwi, a dokładniej pozwala ułożyć niesforne brwi i dogodnym kierunku, tak aby sprawiały wrażenie ułożonych i estetycznie wystylizowanych. Efekt stylizacji brwi trzyma się około miesiąca i kursantki na kursie ćwiczą krok po kroku schemat prawidłowego i efektywnego wykonania zabiegu.

Jakie kursy kosmetyczne Państwo polecają zrobić, aby zwiększyć ruch w gabinecie?

Wiosna i lato jest czasem kiedy ruch na pedicure kosmetyczny jest ogromny i salony często są przeciążone tymi zabiegami. Stąd też zdecydowanie na wiosnę polecamy zrobić sobie kurs na pedicure kosmetyczny, dzięki czemu można łatwo zapełnić sobie luki w grafiku. Sporym zainteresowaniem cieszy się również henna pudrowa w gabinetach kosmetycznych i lifting rzęs oraz brwi, więc są to kursy, które bardzo szybko się zwracają po 2-3 klientkach i przynoszą dobre zyski i również uzupełniają luki w grafikach kosmetyczek.

Czym się różni szkolenie z manicure tytanowy / kurs z poly gel od szkolenia z manicure kombinowanego?

Kurs z manicure tytanowy polega na praktycznej nauce skutecznego utwardzania płytki, w szczególności radzi sobie dobrze, gdy żel nie trzyma się dobrze na paznokciach klientki. Manicure tytanowy jak sama nazwa wskazuje jest bardzo trwały i mocny, stąd też tam gdzie są paznokcie słabe, zawsze stanowi dobrą alternatywę. Natomiast szkolenie z poly gelu inaczej nazywanym akrylożelem, polega na praktycznej nauce nakładania żelu z dodatkiem proszku akrylowego. Poly żel jest dzisiaj zamiennikiem akrylu, który jest niezdrowy i toksyczny w zastosowaniu, na który w szczególności narażone były manikiurzystki ze względu na częstą ekspozycje. Natomiast poly gel jest to unowocześniona wersja akrylu w bezpiecznej formie dla stylistek, zatem jest to produkt bezpieczniejszy w zastosowaniu a jednocześnie bardziej odporny na podpowietrzanie, czy łamanie niż żel. Szkolenie z manicure kombinowanego to nic innego nauka skutecznego i efektywnego odsuwania skórek na tyle daleko, aby efekt wizualny był jeszcze lepszy czyli lakier hybrydowy czy żelowy był perfekcyjnie pomalowany przylegając niemalże do granic paznokcia. Szkolenie z manicure kombinowany powinna przejść każda stylistka paznokci. Obecnie bowiem manicure kombinowany jest powszechnie stosowany w gabinetach kosmetycznych jako nierozłączny element zabiegu hybryd czy źelu.

Z czego się składa PPS – kurs stylizacji paznokci metodą żelową, hybrydową z manicure japońskim czyli Pakiet Profesjonalnej Stylistki i czy moja wiedza będzie wystarczająca, żeby wykonywać po tym zabiegi stylizacji paznokci?

Jeżeli kursantka będzie pilnym uczniem to owszem jak najbardziej, jest to wystarczający kurs dla początkującej stylistki pod warunkiem, że poćwiczy jeszcze na modelkach zanim zacznie pracować usługowo.

Chciałabym się umówić na kurs przedłużania rzęs metodą objętościową ale nie mam kursu stylizacji rzęs z metody 1:1 czy mogę się zapisać?

Niestety nie, kurs stylizacji rzęs metodą 1:1 jest kursem I stopnia, gdzie kursantka uczy się jak trzymać pęsetę oraz nabierać klej i przyklejać rzęsę do naturalnej rzęsy, bez tego kursu nie da się przejść dalej i uczyć się nakładać kilka rzęs na naturalną rzęse. Wóczas polecamy łaczony kurs przedłużania rzęs czyli połączony kurs 1:1 z metodą objętościową czyli np. kurs zagęszczania rzęs 2-5D.